Kolik stojí ikonické šperky z filmů? ⭐

by Marie Fenclová

Stříbrný přívěsek ve tvaru dětské stopy EllA s diamantem

Domluvit si schůzku ×

Pro osobní schůzku je nutné se u nás předem objednat.

Pro rezervaci termínu můžete použít hned několik způsobů, jak se s námi spojit.

Rezervační formulář viz níže,kde vyplníte všechny pro nás potřebné údaje a my vám co nejdříve potvrdíme termín setkání nebo nám zavolejte na číslo + (420) 775 407 378, případně napište na email live chat na našich stránkách.

Jsme tu pro vás každý všední den od 10:00 do 17:00.

Platinové prsteny? Hit 21. století

Platinové prsteny? Hit 21. století

Volba jakéhokoliv jiného kovu než žlutého zlata pro výrobu snubního či zásnubního prstenu by byla ještě před několika lety nemyslitelná. Nyní se především snubní prsteny z bílého kovu řadí mezi vůbec ty nejoblíbenější. Platina je od přírody lesklým, bílým kovem, který nikdy neztrácí svůj lesk a nemění barvu. Pokud se rozhodnete vybrat tento kov na výrobu zásnubního či snubního prstenu, vyjadřujete tím životností, neomezenou lásku a zcela jistě toho nebudete nikdy litovat.

Platina je, co se složení týká, vůbec tou nejlepší volbou kovu, protože díky své hustotě, vysoké bělosti a trvanlivosti se dokonale hodí pro kombinaci s diamanty, které jsou do platiny nejčastěji zasazovány. Veškerá starostlivost o prsten odpadá i kvůli tomu, že platina je kovem s přirozeně vysoce bílo/stříbrným leskem, přidávání dalších složek zvyšujících lesk, jako je rhodium, je proto bezpředmětné. K obnovení lesku, tak po mírném opotřebení postačí prsten pouze přeleštit, čímž se prstenu navrátí jeho původní lesk.

Platina jako taková je mnohem vzácnější kov, než samotné zlato. Její dostupnost je třicetkrát raritnější, než u zlata. Platina je prakticky anti alergenním kovem, prsten z něj vyrobený tedy mohou nosit i ti, kteří mají kožní problémy.

Nákup snubního či zásnubního prstenu není procedurou, kterou byste podstupovali denně. Nebojte se tedy nechat si poradit, zvážit všechny pro a proti a až poté se rozhodnout. Především na výběr zásnubního prstenu si však vyhraďte dostatek času, bude to jedna z posledních věcí, na které budete v životě sám. Snubní prsten bude totiž rozhodnutí vás obou a jeho výběr postoupíte společně. Dejte si na nákupu těchto šperků skutečně záležet, uvidíte, již za několik let to oceníte. Tyto prsteny budou věčnou památkou na vaše společné slavnostní dny nejen pro vás, ale i pro vaše děti.

Kolik stojí ikonické šperky z filmů? ⭐

Na stříbrném plátně nemusí zářit jen filmové hvězdy, ale taky šperky. Občas si totiž střihnou jednu z hlavních rolí. Sice je pak za to nečeká nominace na Oscara ani opulentní párty po předávání, ale do pamětí diváků se stejně pořádně zavrtají. Připomeňte si s námi šperky z filmů, trochu se jim podíváme na zoubek. Teď už zhasínáme světla, vytahujeme oponu (vy popcorn z mikrovlnky) a začínáme.

Páni mají radši blondýnky (1953)

Právě tady Marilyn Monroe poprvé zazpívala, že „diamanty jsou nejlepším přítelem žen“. V ten moment šperkařský průmysl zažil naprostou revoluci. Do té doby se totiž diamantovým zásnubním prstenům příliš neholdovalo. Stačil ale jeden film s Marilyn a pánové měli zaděláno na problém. Nebo tedy hlavně jejich peněženky

Paradoxně byla ale většina šperků z filmu pouhá atrapa. Jediným pravým kouskem byl náhrdelník s 24karátovým žlutým diamantem, který Marilyn zdobí právě během zpěvu legendární písničky. Je starý více než 500 let a prošel rukama indického maharádži z Barody nebo třeba Marie Terezie. Nakonec ho koupil Meyer Rosenbaum, který šperk v hodnotě 1,3 milionu dolarů zapůjčil na natáčení filmu.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Jeden by řekl, že právě v tomhle filmu bude šperků od Tiffanyho hromada. Šperků v něm sice hromada je, ale žádný nepochází z luxusního šperkařského domu. No vážně, dokonce ani ten ikonický perlový náhrdelník z úvodní scény.

Audrey Hepburn v Tiffanym zazářila až při focení propagačních materiálů. Vzácný 128,54karátový náhrdelník s více než 100 diamanty vytvořil designér Jean Schlumberger. Jeho cena se vyšplhala na závratných 30 milionů dolarů. Obrovský žlutý diamant z něj pak v roce 2019 vynesla i Lady Gaga při udílení Oscarů.

Pretty Woman (1990)

Když Edward poprvé ukáže Vivian nádherný náhrdelník, přiklapne jí lehce prsty. Jedna z nejroztomilejších scén v dějinách byla improvizovaná ve filmu vůbec neměla být neměla. Děkujme filmovému bohu, že se režisér Garry Marshall rozmyslel.

Šperk, který se stal ikonou stejně jako představitelé hlavních rolí, byl pravý. Byl osázen 23 rubíny a mnoha drobnými diamanty. Dneska by podobný kousek stál přibližně 1,35 milionů dolarů.

Titanic (1997)

Při závěrečné scéně velkofilmu Jamese Camerona dodnes padají vodopády slz. Hlavně dojetím. Trochu ale taky tím, že ten jedinečný náhrdelník, který Rose dostala, nakonec skončil stejně jako legendární parník – na dně oceánu. Při natáčení se samozřejmě používala poměrně levná rekvizita. Už takhle jeden z nejznámějších dojáků stál neuvěřitelných 200 milionů dolarů.

Srdce oceánu, jak se náhrdelníku ve filmu přezdívá, je inspirované skutečným modrým diamantem Hope. Jeho hodnota se odhaduje na 250 milionu dolarů. Takže kdyby se tenkrát filmový štáb rozhodl obětovat reálný kousek, museli by rozpočet filmu víc než zdvojnásobit. Ale to by jim současný majitel Harry Winston stejně nedovolil.

Moulin Rouge (2001)

Spektakulární muzikál Baze Luhrmana navždy změnil kinematografii. A nejen proto, že se jen pro něj vytvořil do té doby nejdražší filmový šperk. I když to nás zajímá ze všeho nejvíc.

Platinový náhrdelník s tisíci diamanty věnuje kurtizáně Satine hlavní záporák – vévoda Monroth. Oslnivý skvost vytvořil klenotník Stefano Canturi a jeho hodnota dosahuje 1 milionu dolarů. Po skončení natáčení se vrátil zpátky k jeho tvůrci. Jen jednou ho nabídl ke dražbě. Ale pár hodin před začátkem aukce prohlásil, že se s ním nedokáže rozloučit. A tak zůstává v Canturiho osobní sbírce.

Pán prstenů (2001–2003)

A čím jiným zakončit náš výčet, než prstenem, který měl být zničen (což by se, jen tak mezi námi, s prstenem z chirurgické oceli jen tak nepovedlo). Říká se sice, že „jeden prsten vládne všem“, ale na place u filmu to tak úplně neplatí. Během natáčení trilogie využíval Peter Jackson až 40 různých kousků.

Finální podobu prstenu vytvořil klenotník Jens Hansen. Jako materiál použil sterlingové stříbro potažené 18karátovým zlatem. Takový šperk sám o sobě moc velkou hodnotu nemá, ale za originály z placu fanoušci platí i 80.000 dolarů. Svět je zkrátka plný Glumů, kteří pro svého miláška udělají cokoliv.

Leave a Comment