Platinová mince Maple Leaf 1 Oz 2021 od 37 952 Kč
Canada Platinum Maple Leaf 1 oz
Platinový Maple Leaf (javorový list) o 1 unci z Královské kanadské mincovny je jednou z nejkrásnějších a nejoblíbenějších platinových mincí vůbec -- díky své jednoduchosti, eleganci a především své popularitě se velmi dobře prodává u investorů a sběratelů. Vzhledem k různým jednotkám velikosti v platinovém javorovém listu si investor může svobodně vybrat mezi velikostmi, které se mu líbí a co dává smysl. Platinový javorový list má vždy nejlepší kvalitu, protože nebyl v oběhu, a měl by proto být kvalitativně nedotčen.
Informace o produktu Platinum Maple Leaf 1 oz
Výrobce : Royal Canadian Mint
Certifikát : London Good Delivery TOP (výrobce je certifikován k výrobě podle určité normy DIN, takže žádný certifikát není považován za přílohu)
-- Hmotnost: : 1 unce / 31,1 gramů
Jemnost : čistá rafinovaná platina 999,5 / 1000
Kvalita : Originální kapsle vždy nová od výrobce (vše dostáváme od Landesbank, která vždy dodává platinové mince jako nové od výrobce! Výhodou je, že pravost byla několikrát zkontrolována a nejsou zde žádné vady kvality)
Záruka pravosti : Všechny nabízené platinové mince získáváme výhradně od výrobce nebo od Landesbank! Tam jsou cihly, slitky dvakrát zkontrolovány na autenticitu a kvalitu a my je také znovu kontrolujeme na místě pomocí rentgenového fluorescenčního zařízení pro autenticitu a kvalitu, abychom vám mohli s čistým svědomím a s čistým svědomím a s čistým svědomím předat platinové mince se zárukou autenticity. naše faktura jako záruka.
Sazba daně : 19% DPH
Příslušenství : Vhodné vybavení pro platinové mince najdete v kategorii Příslušenství. Najdete zde levné levné výrobky, jako jsou přesné váhy, literatura, pouzdra, lupy a možnosti skladování.
Údaje o platinové minci: co najdete na platinové minci? (Logo výrobce, -- Hmotnost: a jemnost; viz obrázky produktu!)
Obecné informace o platinové javorové desce Královské kanadské mincovny v edici 1 unce
Kanada s Královskou kanadskou mincovnou je třetí zemí po Číně a Austrálii, která vyrábí a vydává zlaté mince ze všech čtyř drahých Kovů. Mince „Maple Leaf“ v platině se poprvé objevila v roce 1988. Kanada je formálně konstituční monarchií ve Společenství národů. Hlava státu je zde anglická královna Alžběta II., Která získala tento titul od svého otce, krále Jiřího VI. zdědil. Ona také měla titul královny Kanady od roku 1952. To je důvod, proč každá kanadská mince obsahuje také portrét královny Alžběty II. Na mincích prvních dvou let ji lze vidět ve věku 39 let. Na mincích od roku 1990 do roku 1999 je zobrazena ve věku 64 let a od roku 2009 ve věku 79 let.
Mince mají rýhovaný okraj. Zadní strana javorového listu je opatřena stálým motivem kanadského erbu. Toto je javorový list cukru, který je také jmenovcem mince. Mince je vyrobena z 99,95 procenta čisté platiny. Numismatické údaje o trojské unci v platině jsou opatřeny razítky v angličtině i francouzštině kvůli dvojjazyčné povaze Země. Kanadská mincovna, Královská kanadská mincovna, vyrobila minci Maple Leaf v platině v hodnotách 1, ½, ¼ a 1/10 unce. Od roku 1993 byla přidána mince 1/20 unce, následovaná verzí 1/15 unce následující -- Rok. Když byla výroba mince ukončena v roce 1999, od té doby se příležitostně vyráběly speciální edice. U nich byl například javorový list označen monogramem (2002: 500 kusů na velikost). Vzhledem k tomu, že výroba znovu začala v roce 2009, bylo vyraženo pouze jedno unce platinových mincí.
Platinový javorový list je jasné doporučení ke koupi přidat platinu do depa. Platinový javorový list zaujme svou krásou a jednoduchostí -- když držíte dobrý kousek v ruce, neznamená to, jakou hodnotu v sobě uchovává.
London Good Delivery Do obchodování jsou přijímány pouze cihly, slitky z rafinerií a mincoven, které splňují určité kvalitativní požadavky. Jemnost musí být alespoň 995 ‰ pro zlato a nejméně 999 ‰ pro stříbro. Na cihly, slitky musí být vyražena ryzost, značka výrobce a jednotka Hmotnosti. Mezinárodní pečeť schválení „good delivery“ (německy: „in delivery“) zaručuje embosované nebo vyražené vlastnosti, jako je jemnost a Hmotnost. Bary se statusem London Good Delivery jsou přijímány a obchodovány po celém světě.
Cartier na Hradě
Šperky klenotnického domu Cartier nosil indický mahárádža, panovnické rodiny i hollywoodské hvězdy. Teď je tato sbírka k vidění na Pražském hradě. Jde o kolekci 360 broží, náhrdelníků, prstenů, diadémů, čelenek, hodinek a dalších uměleckých děl vyrobených za 160 let existence domu.
Do Prahy výstava doputovala z New Yorku a Londýna. Příprava expozice trvala více než dva a půl roku a provázejí ji zvýšená bezpečnostní opatření. Cartier zde totiž shromažďuje to nejlepší, co bylo v minulosti vytvořeno. K vidění bude například obřadní platinový náhrdelník vyrobený v roce 1928 pro mahárádžu z Patialy, k jehož výzdobě byly použity diamanty v hodnotě 1000 karátů. Zajímavé jsou i náhrdelníky ve tvaru dvou krokodýlů mexické herečky Maríi Félixové.
V desítkách dalších vitrín, které pro Jízdárnu Pražského hradu navrhl designér Rony Plesl, budou k vidění hlavně šperky v orientálním, staroegyptském nebo indickém stylu, které byly módní v první polovině 20. století. Návštěvníci budou do sálu pouštěni ve skupinách po patnácti minutách. Výstavu zahájila modelka a herečka Monica Bellucci.
Cartier na Pražském hradě – Síla stylu Jízdárna Pražského hradu, 9. 7. – 17. 10.
Do Pařížské v Praze dorazí náhrdelník Tiffany za 92 milionů
Do klenotnictví Tiffany&Co. v pražské Pařížské ulici dorazí tento týden kolekce unikátních šperků s barevnými drahokamy, kterým vévodí platinový náhrdelník s diamanty a safírem v ceně přesahující 92 milionů korun. Zájemci si klenoty mohou v obchodě prohlédnout i zakoupit od 22. května do 10. června, informovala firma.
Jde o putovní kolekci s názvem Colors of Tiffany, která cestuje po vybraných městech včetně Paříže, Říma či Madridu. "Součástí kolekce jsou překrásné kousky, které ukazují to nejlepší z našeho dědictví barevných drahokamů," řekla novinářům hraběnka Gitta Lambsdorff z Tiffany&Co. Součástí kolekce
budou také náušnice, brože, koktejlové prsteny se vzácnými drahokamy a další ikonické kousky od návrháře Jeana Schlumbergera.
Proslulá americká společnost Tiffany&Co., kterou v roce 1837 založil Charles Lewis Tiffany, kromě vzácných šperků prodává také vůně, hodinky nebo sluneční brýle. Zboží této značky se balí do ikonických tyrkysově modrých krabiček. Klenoty od Tiffany&Co. se proslavily v řadě filmů v čele se známým snímkem Snídaně u Tiffanyho s Audrey Hepburnovou. Letos šperky Tiffany září také ve filmu Velký Gatsby, který mapuje okázalý život 20. let minulého století.